Son dakika haberi!  Suriye rejim güçlerinin İdlib’deki 10 numaralı gözlem noktasına saldırısında 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı. kasıtlı olduğu değerlendirilen top. havan atışları ile saldırılar gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır. Çünkü; Saldırıyla ilgili olarak Rusya’nın Ankara Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığına çağırılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş, saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir.”

Durumun yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Çünkü; rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce çünkü; Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” ifadesine yer verildi.

“GÖZLEM NOKTASINA SALDIRAN REJİM MEVZİLERİ ATEŞ ALTINA ALINDI”

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan ikinci açıklamada, 10 numaralı gözlem noktasına saldıran rejim mevzilerinin ateş altına alındığı duyuruldu. saldırının gerçekleştirildiği rejim mevzileri bölgede bulunan ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alınmıştır.”